مشاهده هایی از باغچه کشور همسایه
 نقاط دیدنی باکو،سری اول:

baku Qiz Qalasi

اولین جایی که دیدنش رو به شما پیشنهاد میکنم، قیز قلعه سی است!  نماد  جمهوری آذربایجان است در عید نوروز پای آن سفره هفت سین می چینند و مراسم تحویل سال را جشن می گیرند. با این که تلویزیون های آذربایجان بطور مستقیم قسمتی از مراسم را نشان می دهند ولی از نزدیک دیدن قیز قلعه سی و شنیدن قصه اش خالی از لطف نیست! 

 در کنار قلعه خرابه هایی از یک بازار قدیمی و مجسمه هایی باستانی وجود دارد. چند سالی است که با رسیدگی به آنها فضای دیدنی را فراهم کرده اند. در مجموعه این سایت باستانی چند یادگار فروشی هم وجود دارد.  کمی آن طرف تر وارد حریم ایچری شهر می شوید.

ایچری شهر( Old city Baku):

بافت قدیم باکو،جزو زیباترین جاهای باکو است.گردش در کوچه هایش شما را به ابتدای قرن بیستم می برد.برای قدیمی تر ها یاد فیلم مشهدی عباد زنده می شود!

مغازه هایی به فروش ترمه،قالی و فرش می پردازند.

مسجدی در ایچری شهر

بناهایی از این دست در ایچری شهر زیاد است. خوشبختانه اداره فرهنگ آذربایجان با رسیدگی به این اماکن برای هر کدام شناسنامه ای را درست کرده است. 

یکبار نیز در این پست به آن پرداخته ام: کیز قالاسی،ایچری شهر

 تارگویا:

فونتالار باغی بیش از صد سال قبل باغی بود که گردش در آن اختصاص به اعیان و اشراف داشت،اما پس از روی کار آمدن دولت کمونیستی نرده ها و حصار های آن را برداشتند و عمومی شد. در چند سال اخیر با مرمت و بازسازی آن فضای زیبایی را بوجود آورده اند.

قبلا تارگویا یا فونتالار باغی را در یک پست معرفی کرده ام. به لینک زیر سر بزنید

معرفی تارگویا + عکس

+ جمعه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۷ 23:17 PM ارگون